Homo musicus. Dzīvības vēsture uz Zemes
Pirms 165 miljoniem gadu radās ritms.
Pirms 66 miljoniem gadu dzima pirmās melodijas.
Pirms 40 000 gadu Homo sapiens izgatavoja pirmo mūzikas instrumentu.
Šodien mūsu dzīve ir pārpilna ar mūziku. Tas, kā vēstures gaitā esam to radījuši, atskaņojuši un klausījušies, ir noteicis mūsu sugas attīstību un izpratni par to, kas mēs esam. Tomēr mūsu izcelsmes stāstā mūzika nepelnīti palikusi ēnā.
Homo musicus aizved mūs aizraujošā ceļojumā cauri gadsimtiem, lai izpētītu mūzikas saikni ar sapiensiem. Grāmatas autors Maikls Spicers smēlies ierosmi ļoti dažādās jomās, lai radītu iespējami plaša mēroga ainavu, aplūkojot cilvēka attiecības ar mūziku trijās dažādās laika skalās: cilvēka mūža ietvarā, pasaules vēstures kontekstā, kā arī saskaņā ar evolūcijas teorijām.
Maikls Spicers (1966) ir Liverpūles Universitātes Mūzikas nodaļas profesors. Viņš dzimis ungāru ģimenē Nigērijā, bērnību pavadījis Izraēlā un emigrējis uz Lielbritāniju Jom Kipura kara laikā 1973. gadā. Mācījies Mērtona koledžā Oksfordā, doktora grādu ieguvis Sauthemptonas Universitātē un divdesmit gadus strādājis par pasniedzēju Daremas Universitātē. Spicers ir pianists, pasaulē atzīts Bēthovena eksperts, daudz raksta par mūzikas filozofiju un psiholoģiju. Viņš kopā ar sievu un divām meitām dzīvo pavisam netālu no Penileinas. Viņu interesē mūzikas mijiedarbība ar citām kultūras un zinātnes nozarēm, tostarp filozofiju, psiholgiju, bioloģiju un reliģiju. Viņš sarakstījis ap 50 zinātnisku rakstu, kā arī četras grāmatas, katrā no tām cenšoties aplūkot mūziku no cita skatpunkta.