Koku slepenā dzīve. Ko jūt un kā cits ar citu sazinās koki - ieskats apslēptā pasaulē
Vai zinājāt, ka dižskābarži ir huligāni, bet vītoli – individuālisti?
Mežā notiek pārsteidzošas lietas – kokiem piemīt jūtas, atmiņa un pat raksturs! Koki savā starpā sazinās, draudzējas, rūpējas par atvasēm un terorizē konkurējošās sugas kaimiņus. Koku saknes veido internetam līdzīgu sakaru tīklu! Mežzinis Pēteris Vollēbens lasītājiem atklāj citādo dabu, pamatojot savas atziņas gan ar jaunākajiem zinātnieku atklājumiem, gan paša vērojumiem.
Pēc šīs grāmatas izlasīšanas pastaiga mežā šķitīs pilnīgi citādāka!
Pēteris Vollēbens (Peter Wohlleben, 1964), kopš bērnības sapņojis, ka reiz sargāšot dabu. Studējis mežsaimniecību un ilgus gadus strādājis valsts mežu pārvaldē. Taču, tikai kļuvis par mežzini Eifelā, Vācijā, atskārtis, ka mūsdienu mežkopība mežu nekopj, bet izmanto. Tāpēc savā mežniecībā izstrādājis jaunu – ekoloģijai un ekonomikai vienlīdz labvēlīgu – stratēģiju ar mērķi atgriezt dabā nepārveidotas mežu platības. Viņa pārziņā esošajos mežos smago meža tehniku aizstāj zirgi, nenotiek kailcirtes un netiek izmantota ķīmija.
Pētera Vollēbena grāmata “Koku slepenā dzīve” ir guvusi sensacionālus panākumus visā pasaulē, jo viņš par kokiem un mežu raksta neparasti aizraujošā un saprotamā veidā. Viņš ir pastāvīgs viesis TV un radio, vada seminārus un raksta grāmatas par tēmām, kas saistītas ar mežiem un dabas aizsardzību.