Katrīnas karš
Izdevniecībā “Liels un mazs” iznācis apjomīgs un aizraujošs, patiesos notikumos balstīts komikss pusaudžiem un jauniešiem “Katrīnas karš”. Tā autores ir franču rakstniece Žilija Bijē (Julia Billet) un māksliniece Klēra Fovela (Claire Fauvel), no franču valodas tulkojusi Gita Grīnberga.
“Katrīnas karš”, kas vēsta par kādas meitenes, talantīgas jaunas fotogrāfes likteni Francijā 2.pasaules kara laikā, turpina kvalitatīvu, saturiski bagātu izdevumu virkni, ko izdevniecība “Liels un mazs” aizsāka ar grāmatām “Sibīrijas haiku” un “Kinderlande”. Tie ir Eiropas vēstures stāsti, kas veidoti komiksa žanrā.
“Katrīnas kara” galvenās varones prototips ir rakstnieces Žilijas Bijē māte, Parīzes meitene Rašele Koena, kura kara sākumā nonāca leģendārā, progresīvā pedagoģiskā iestādē – Sevras Bērnu mājā. Nacistu okupētajā Francijā ebreju meitene ir apdraudēta, vispirms viņai ir jāpieņem svešs vārds – Katrīna Kolēna, drīz vien nākas arī pamest Sevras Bērnu māju un tajā iegūtos draugus. Katrīnas skolotāji ir Pretošanās kustības dalībnieki. Viņi sazinās ar Bērnu
atbalsta tīklu, un Katrīna uzsāk garu ceļu, uz laiku apmetoties dažādās Francijas vietās: katoļu klostera pansijā, pie zemniekiem lauku mājās, bāreņu namā, un visbeidzot pie partizāniem. Līdz pat kara beigām meitene palīdz gādāt par partizānu iztiku grupas vadītāja sievas saimniecībā. Beidzot viņa atgriežas atbrīvotajā Parīzē, sastop draugus un skolotājus, taču viņas vecāki ir gājuši bojā.