Reģistrējies un iepērcies līdz 20% lētāk!
Kā viļņi apliecas ap šķērsli? Ko fotografēšanas laikā panāk ar polarizācijas filtriem? Kāpēc gaisma lūst un kādā veidā tā atstarojas? Kāda ir staru gaita dažādās lēcās, prizmā, teleskopā vai binoklī? Kā “darbojas” acs? Kā izskatās pasaule tiem, kuri nespēj uztvert kādu no krāsām?
Sērijas “Mazā interaktīvā enciklopēdija” kompaktdiskā “OPTIKA” atradīsiet atbildes ne tikai uz minētajiem jautājumiem, bet gūsiet arī zināšanas par gaismas staru īpatnībām atšķirīgās vidēs, par to gaitu dažādos materiālos, acī un plašāk lietotajos optiskajos instrumentos, kā arī par daudz citām ar optiku saistītām teorijām un faktiem.
Diskā “Optika” ir iekļauti šādi viļņu optikas un ģeometriskās optikas temati: “Viļņu interference un difrakcija”, “Polarizācija”, “Gaismas ātrums”, “Gaismas atstarošanās un spoguļi”, “Gaismas laušana”, “Lēcas”, “Optiskie instrumenti”, “Acs” un “Krāsas”. Tajos ir gan kodolīgs teorijas izklāsts, gan video un animācijas ar vizuāliem piemēriem un teorijas skaidrojumiem, gan simulācijas dažādu optisku parādību pārbaudīšanai un simulēšanai, gan uzdevumi pašpārbaudei. Jums nav jākļūst par zinātnieku, lai saprastu, kāpēc kalkulatoros izmanto šķidro kristālu, ieraudzītu, kā viļņi izplatās caur mazu spraugu, noskaidrotu, kā izskatās dažādos elektronmikroskopos palielināti paraugi, vai uzziņātu, kā, izmantojot spoguļus, var izkausēt pat metālus – šīs zināšanas sniegs “Mazā interaktīvā enciklopēdija. Optika”!
Tehniskā specifikācija: 1 GHz Intel Pentium III vai līdzvērtīgs procesors; 512 MB RAM; ar DirectX 9 savietojama videokarte ar 128 MB pieejamu atmiņu; 500 MB vietas uz cietā diska; DVD lasītājs; Microsoft Windows 8.1, 8, 7, Vista, 2000 vai XP; Adobe Flash Player 8 vai jaunāks.
ISBN | 978-9934-0-4820-3 |
Izdošanas gads | 2015 |
Izdevējs | Zvaigzne ABC |