Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Dāvanu kartes
Produkti bez kategorijas
Politika

Pirmssvētku laikā pasūtījumu izpilde var kavēties līdz 3 dienām!

Zvaigžņu aplis

28,99 €
Reģistrētiem pircējiem 24.64 €
-
+
Eiropas Savienība (ES) ir viena no ambiciozākajām un arī strīdīgākajām starptautiskajām organizācijām, kāda jebkad izveidota. Briselē pieņemtie lēmumi ietekmē vairāk nekā 500 miljonu eiropiešu ikdienu, tās likumu un politikas iespaids jūtams visā pasaulē.

Kā šī savienība nu jau ilgāk nekā trīsdesmit gadu ir izturējusi dažādas lielāka vai mazāka mēroga krīzes un satricinājumus? Savā izvērstajā, apjomīgajā pārskatā Dermots Hodsons vēsta par ES kopš tās dibināšanas 1993. gadā līdz pat breksitam, Covid-19 pandēmijai un Krievijas iebrukumam Ukrainā. Viņš parāda, ka šo organizāciju noturējuši kopā nevis anonīmi tehnokrāti, bet nāciju līderi, kuri sarežģītās situācijās spējuši rīkoties vienoti par spīti jaunās labējo populistu paaudzes spīvajai pretestībai. “Zvaigžņu aplis” atgādina par būtiskākajiem atskaites punktiem ES vēsturē un cilvēkiem, kuriem tajos bijusi svarīgākā loma.

Dermots Hodsons (Dermot Hodson) ir dzimis Īrijā, dzīvo Londonā un padziļināti interesējas par visu, kas saistīts ar Eiropu. Viņš ir studējis vēsturi, filozofiju un politikas zinātni Dublinā, Oksfordā un Brigē. Hodsons ir politekonomijas profesors Louboro Universitātē Londonā un vieslektors Eiropas koledžā Brigē, Beļģijā. Pirms akadēmiskās karjeras strādājis Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu direktorātā, konsultējis Lielbritānijas ārlietu ministriju un kā eksperts uzstājies britu parlamentā. Publicējas izdevumos The Guardian, The Irish Times, Politico Europe, The Washington Post, vairāku grāmatu autors.

Spožs pārskats… Hodsons kārtējo reizi parādījis, ka ir viens no zinošākajiem ekspertiem Eiropas integrācijas jautājumos. Šī lieliski uzrakstītā Eiropas Savienības vēsture sniedz daudz svaigu priekšstatu par svarīgākajām personībām un strukturālajiem faktoriem, kas noteikuši tās attīstības virzienu.
Matiass Mataijs, Džonsa Hopkinsa Universitāte un Ārpolitikas padome