Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Mājoklim un vaļaspriekam
Produkti bez kategorijas
Biogrāfijas, memuāri

Reģistrējies un iepērcies par 10% lētāk

Mans kara gads

18,39 €
Reģistrētiem pircējiem 16.55 €
-
+

Aktrises un runas pedagoģes Zanes Daudziņas pandēmijas laikā rakstītā “Dienasgrāmata” iemantoja lielu popularitāti un lasītāju mīlestību, kas vainagojās ar balvu lasītāju balsojumā “Zvaigznes grāmata ‘22” .
Taču, kad grāmata izdota, dzīve rit tālāk. Turpinot rakstīt ikdienas piezīmes, Zane sākotnēji pat neplāno tās izdot jaunā grāmatā, jo 2022. gads šķietami nesola nekādas radikālas pārmaiņas: dzīve atgriežas ierastajās sliedēs.
Un tad pienāk 24. februāris – Krievijas iebrukums Ukrainā. Dienasgrāmatas ieraksti iegūst citu tonalitāti jaunas, daudz skaudrākas traģēdijas ēnā. Tomēr ir jāturpina dzīvot, cerēt, palīdzēt tiem, kuri cīnās par savu brīvību, vienlaikus saglabājot optimismu un skaidru skatu.
“Mans kara gads” ir stāsts par spītīgu gaismas staru tumsā, par spēka un prieka meklējumiem sarežģītā laikā un par visus dvēseles karus uzvarošu mīlestību.
Redaktore


Šoreiz jau no paša sākuma bija skaidrs, ka Zanei iegaršojies rakstīt. Protams, gada pirmajās dienās viņa vēl mazliet tielējās – sak’, nē, nē, es jau tāpat vien… tas jau nav izdošanai… kurš tad to lasīs...? Smieklīgi, vai ne? Kuru viņa gribēja piemānīt – mani? Pat aiz mīlīgi nolaistajām skropstām viltīgi zibsnīja jaunās rakstnieces azarts.
Nu labi, es domāju, lai raksta – tikai interesanti, par ko? Pandēmija bija cauri, dzīve diezgan strauji atgriezusies vecajās sliedēs. Disertācija? Tas, protams, bija nopietni, bet vai ar to būtu pietiekami dienasgrāmatai? Labi, vienmēr jau var notikt kāda dabas kataklizma vai cits dramatisks notikums, kas tik ļoti satricina rāmo dzīves plūdumu, ka kļūst par iedvesmas avotu grāmatai, tomēr – piekritīsiet – ir diezgan muļķīgi pēc kaut kā tāda ilgoties. Īsāk sakot, 2022. gads nesolījās būt pārsteigumiem bagāts.
Tā tas arī sākās, kā parasti – ar sniegainām ielām un visādām darīšanām. Un tad pienāca 24. februāris.
Šajā dienā Zanei ierakstu nav. Tikai nākamajā dienā viņas dienasgrāmatā parādās teikums: “Vakar Krievija iebruka Ukrainā. Ir sācies karš.”
Es rakstu 2023. gada martā. Šogad man vairāk par visu gribētos sagaidīt Zanes ierakstu: “Krievu armija ir izdzīta no Ukrainas. Karš ir beidzies.”
Vilis Daudziņš

 

Izdevējs Zvaigzne ABC
Izdošanas gads 2023
ISBN 9789934317194
Autors Daudziņa Zane
language latviešu
Lappuses 176
Vāki cietie vāki
Svars 0.34
Izmērs 20x13