Latviešu nacionālā virtuve ir slavena ar saviem garšīgajiem un sātīgajiem ēdieniem. Bet vai mēs zinām, ko par latviešu ēdieniem rakstīja 17. gadsimta vēstures rakstos? Kad un kādas bija pirmās pavārgrāmatas? Kādas garšvielas un garšaugus izmantoja saimnieces? Grāmatā uzzināsiet par ēdienu gatavošanu senākos laikos kuršu, latgaļu, lībiešu un zemgaļu apdzīvotajās teritorijās,
par latviešu gadskārtu svētku ēdieniem, kuri tapa saskaņā ar dabu un tās ritumu, kā arī atradīsiet daudz un dažādu tradicionālu ēdienu recepšu atbilstoši visiem gadalaikiem.
Daudzu gadsimtu laikā veidojušās latviešu ēdienu gatavošanas tradīcijas tomēr ir piedzīvojušas arī pārmaiņas, tās ietekmējuši gan vēsturiskie notikumi, jaunu pārtikas produktu pieejamība un citu tautu virtuves iepazīšana. Jau 20. gadsimta sākumā veidojās latviešu sabiedrības interese par veselīgu uzturu un ēdienu gatavošanu, tika atvērtas mājturības skolas un kursi, parādījās arī pirmās veģetāro ēdienu pavārgrāmatas. Šajā izdevumā iekļautas izcilās kulinārijas meistares Ņinas Masiļūnes nu jau par klasiku kļuvušās receptes — ikdienai un svētkiem.
Lai Jums ir ierosme pagatavot ēdienus un aicināt ciemiņus pie galda!